Sun, 19 Sep 2021 17:16:23 +0000
amerikai-ninja-1-teljes-film
  1. Ki találta fel a számítógépet 10
  2. RentIT - A világ első számítógépei
  3. Ki találta fel a számítógépet pdf
  4. Ki találta fel a számítógépet 5

Persze a megelőzőekhez képest már az is komoly eredmény volt, hogy egyáltalán programozni lehetett. Ha valamit meg kellett változtatni a végrehajtandó programon, akkor akár napokig (! ) kellett ide-oda dugdosni a vezetékeket. Ez finoman szólva lelassította a munkát. A fenti képen a szoba bal alsó részében álló szekrény és a gép alsó részén végigfutó egy méter magas sáv a vezetékekkel az ENIAC szoftvere. A nőies nevű ENIAC egyébként minden perifériájával együtt 140 négyzetméteren terült el, 30 tonnát nyomott és 150 kW teljesítményt vett fel. Sebessége 5000 művelet másodpercenként volt – amikor éppen nem szervizelni kellett… Visszatérve tehát a kérdésre, hogy miben állt az EDVAC nagyszerűsége: az EDVAC minden eddigi géppel szemben könnyen programozható volt, hiszen tárolt programot alkalmazott. Azaz a gép memóriája képes volt az adatokon túl azt is tárolni, hogy mit kell csinálni az egyes bevitt számokkal. Az EDVAC elkészítésékor készült pár tíz oldalas dokumentáció volt Neumann János kétségkívül legnagyobb hatású munkája, a First Draft of a Report on the EDVAC.

Ki találta fel a számítógépet 10

Azt gondolnánk, hogy a számítógépek elsőségéért folytatott verseny már régen lezárult, hiszen egy ilyen találmány esetében minden adat pontosan ismert. Közelebb hajolva azonban némileg szemcsésebb lesz a kép. Múlt heti megállapításunk Neumann János ról és amerikai munkatársairól azért sejtette, hogy még a XX. század kétségkívül egyik legnagyobb találmányának esetében sem egyszerű igazságot tenni. További problémákat okoz, hogy amikor az első számítógépekről beszélünk, mit értünk alatta. Az első látásra egyszerűnek tűnő fogalom ugyanis számtalan típust jelent. A mai egyszerűsített számítástechnikai világban elfelejtjük, hogy nem csak a PC a számítógép, és ráadásul csak pár évtizede néz ki úgy, ahogyan mi ismerjük, előtte számtalan formában létezett. És szintén hajlamosak vagyunk megfeledkezni valamiről: a számítógép számokkal számol – még most is, amikor ezt a cikket olvassuk, vagy éppen filmet nézünk rajta. A régi gépek leírásánál mindig olyasmikkel találkozunk, hogy egy egyenletet, vagy egy lövedék röppályáját, vagy az amerikai választások eredményét mennyi idő alatt számolták ki.

ki találta fel a számítógépet 7

RentIT - A világ első számítógépei

#találta fel a számmítógépet? 1/5 anonim válasza: 100% Ez egy folyamat volt nem igazán lehet egy emberhez kötni de ha már nagyon kellene akkor 1940 - Conrad Zuse - Z3 gép 1946 - fene emlékszik rá:D - ENIAC gép 1949 - Neumann János - EDVAC gép A mai napig Neumann elvei alapján építik a számítógépeket. 2012. júl. 23. 20:56 Hasznos számodra ez a válasz? 2/5 A kérdező kommentje: 3/5 A kérdező kommentje: Azért még várok válaszokat!!! Đ: 4/5 anonim válasza: nekem is tudnom kellene a suliba ulok es kellene h mikor erkölcstan oran:D 2016. jan. 6. 12:18 Hasznos számodra ez a válasz? 5/5 gnertu, válasza: Ada lovelace asszony (1816-1851) dolgozott eloszor a szamitogep elodjenek (analitikusgépnek neveztek) kialakitasaban. Senki nem hitt a munkajaban, csak o hitte hogy egy olyan gepen dolgozik, ami sokkal sokkal tobbee kepes mint azt barki gondolna. Kesobb a 2 vilaghaboruben kezdtek uja foglalkozni Ada munkajanak tovabb fejlesztesevel, egy tudos csoport Angliaban. 2020. ápr. 11. 01:02 Hasznos számodra ez a válasz?

A gép másodpercenként 25000 karaktert tudott feldolgozni, de a kódfejtésen kívül szintén nem használták másra (mivel nem is lehetett volna), így számítógépnek nehezen lenne nevezhető. Lényege annyi volt, hogy a németek által kódolt információkat egyszerűen minden létező kombinációban megpróbálták visszafejteni. Ehhez a mechanikus munkához szükség is volt a 25000 karakter/mp-es sebességre… Ne feledjük, hogy egy Pentium I-en a program csak fele sebességgel futott! Hogy miért fontos a Colossus-t megemlítenünk, ha egyszer hadititok volt? Azért, mert azok a mérnökök, akik a kifejlesztésén dolgoztak, a háború után polgári pályájukon felhasználták ismereteiket. A Colossusról készített korabeli fénykép Az első általános célokra felhasználható számítógép az Electronic Numerical Integrator and Computer (ENIAC) volt, amelynek építésében a jelenleg uralkodó felfogás szerint Presper Eckert and John Mauchly jeleskedtek. Mi azonban hozzátesszük, hogy Neumann János is ott volt abban a laborban, ahol összerakták a gépet, és minden bizonnyal nem csak épp arra járt – főleg, hogy úgy hívták oda, hogy segítsen a munkálatokban.

Ki találta fel a számítógépet pdf

Kvíz Agytorna Kvíz kitöltése Vigyázat, a következő kvíz kitöltése csak különösen tapasztalt játékosoknak ajánlott! Mai témáink: földrajz, Magyarország, városok, alapműveltség, élővilág, beugratás és amire nem is számítasz!

Ki találta fel a számítógépet 5

  1. Ki találta fel a számítógépet full
  2. Ki találta fel a számítógépet 9
  3. Gs63h wifi gps 4k s autós kamera

A fent említett nyelvek mellett megtanult ógörögül és latinul, fejszámolási produkciói pedig a professzorokat is zavarba ejtették. A helyzet felnőtt korában sem változott. Társai pedig azt mondták róla, hogy a számítógépek számításait ő már fejben elvégezte. Nos, visszatérve a tanulmányaira, 1921-bn beiratkozott a Budapesti Tudományegyetem matematika szakára, de hallgatói éveinek nagy részét Berlinbe töltötte. Itt szoros barátságot kötött Gábor Dénessel, Szilárd Leóval, valamint Wigner Jenővel. Később a zürichi Szövetségi Műszaki Egyetemen szerzett vegyészmérnöki diplomát. Egy évvel később pedig Budapesten matematikából doktorált. Pályája kezdetén kvantumelmélettel, a matematika alapjaival és halmazelméletekkel foglalkozott – olvashatjuk Köteles Viktória 88 magyar találmány című könyvében. Neumann fogalmazta meg a halmazelméletet, s nevéhez fűződik a játékelmélet megalkotása is. 1929-ben a Princeton University meghívta vendégprofesszornak. 1930 és 1933 között félévenként Amerikában, félévenként Európában tanított.

Kapcsolódó kérdések: Minden jog fenntartva © 2021, GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!

A munka 1943-ban kezdődött és 1945 őszére fejezték be teljes egészében. A gépet ballisztikai számításokra használták, majd a hidrogénbomba létrehozásánál tett kétes értékű szolgálatokat. Aztán szélcsatornák és időjárás-előrejelzések számításaihoz alkalmazták. ENIAC A fenti három számítógép versenyez tehát az első teljesen elektronikus számítógép címért. A Colossus közvetlen befolyást nem gyakorolt a későbbiekre, a valódi első tehát az ABC lenne – annál is inkább, mert tény, hogy Atanasoff és az ENIAC-ot építő Mauchly és Eckert ismerték egymást, sőt, utóbbiak fel is kérték Atanasoffot, hogy dolgozzon velük. Akik az ABC prioritását tagadják, azzal érvelnek, hogy az ENIAC-ot programozni lehetett, ennek megoldása Atanasoff számára sohasem sikerült. Azt is felhozzák érvként, hogy Atanasoffnak sohasem sikerült olyan számítógépet építenie, amelyre a szabadalom-kérelmét benyújtotta, ráadásul amikor a US NAVY-nek kellett volna bemutatnia gépét, az nem működött. És a végső érv egészen hihetetlen: nincs olyan ember, aki valaha látta volna, a gépet működés közben.

1939-ben John Clifford Berry vel együtt építették meg az első példányt, amely azonban inkább csak számítóberendezés volt (Atanasoff Berry Computer – ABC volt a neve). 1941-re tovább bővítették a számítógépet, amely így képes volt 29 ismeretlenes egyenletrendszer kiszámítására. A gép azonban még nem volt programozható, így nem tekinthető valódi számítógépnek. Viszont a kettes számrendszer, az elektromosan frissített memória, a teljesen elektronikus számítóegység miatt a teljesen elektronikus eszközök egyik őse. Atanasoff felajánlotta a gépét az IBM -nek további fejlesztések céljára, azonban ott azzal utasították vissza, hogy az IBM nem kíván elektronikus számítógépekkel foglalkozni. Az ABC Szintén korai számítógép volt a kalendáriumban már említett Colossus "család", amelyből összesen tíz darab készült. A gépeket és leírásaikat megsemmisítették a háború után, mindössze a történészek kedvéért tettek félre egy leírást, amelynek titkosságát 2000 szeptemberében oldotta fel a brit kormány. A Colossusok első példánya 1943 végére készült el, felhasználási területe természetesen a hadászat volt, a németek ENIGMA kódoló berendezésével készült titkosítást ezekkel sikerült megfejteni.